Loading Video...
Ракомет
17. May 2022 - 17:55

Бабиќ и E. Пелистер ја прекинуваат соработката

Хрватот, Жељко  Бабиќ нема да ја продолжи соработката со битолски Пелистер 
 
РК Еурофарм Пелистер објави дека спогодбено се разделба со тренерот Бабиќ на крајот од сезоната. 
 
Ваквата одлука на битолчани беше очекувана, откако хрватскиот стратег и неговите избраници во само две седмици пропуштија голема шанса да ја прекинат доминацијата на Вардар, па поразот во првенствениот меч во Битола, ја загубија трката за шампионскиот трофеј, а потоа и финалето во Купот одржано во Кавадарци. 
 
Бабиќ кој повеќе од две сезони го предводеше Еурофарм Пелистер ќе ги одработи завршните две кола, по што раководството на клубот ќе треба да