Фудбал
25. March 2016 - 10:28

Аргентина го совлада Чиле

Во квалификациите за СП на Ј. Америка Аргентина го совлада  Чиле на гости со 2-1. 

Домаќинот го откри резултатот преку Гутиерез но Ди Марија и Меркадо во вториот дел донесоа пресврт. 
Со оваа победа Аргентина изби на 4. место со бод повеќе од Бразил кој во последниот меч игра против Уругвај.