Македонија
29. May 2019 - 21:38

Апсење на македонската граница, приведен 38-годишен Србин

Државјанин на Србија вчера во 17:10 часот е приведен на граничен премин откако при пасошка контрола и проверка е констатирано дека тој се наоѓа на стоп листата.

Полицијата соопшти дека станува збор за триесет и осумгодишниот П.М.