Македонија
29. November 2020 - 12:35

729 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.11.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 729 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.