Македонија
7. August 2020 - 10:09

297 лица казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (06/07.08.2020 година) на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 297 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.