Loading Video...
Фудбал
20. September 2023 - 19:53

КУП: Беса и Победа елиминирани од домашниот куп

Фудбалерите на Вардар дури по изведувањето на пеналите ја елминираа Беса со 6-5 и се пласираа во осминафиналето на националниот куп. 

Во регуларниот дел црвено –црните го отворија резултатот од пенал преку Милосавиќ во 21-та минута за да домашните израмнат исто така по најстрога казна која ја изведе Алими но Гачевски одбрани, сепак Алими се најде на место и со нов удар реализираше. 

Еве ги комплетните резултати од првата рунда. 

КУП НА МАКЕДОНИЈА   1. Коло 

Арсими – ТИКВЕШ 1:2

БАШКИМИ – Скопје 1:1(4:3)

Беласица – ГОСТИВАР 0:0 (3:4)

Беса– ВАРДАР 1:1 (4:5 п)

Коњаре – ШКУПИ 0:8

ЈАНГ ТИМ – Победа 0:0 (4:3)

Карбинци – ВОСКА 0:10

Кожув – БРЕРА 0:2

Новаци – БРЕГАЛНИЦА 0:8

ОХРИД – Детонит 2:0

Тетекс – РАБОТНИЧКИ 0:3

Велазерими – ПЕЛИСТЕР 0:4