Македонија
31. May 2023 - 18:14

Гази Баба: Тепачка помеѓу две жени

Тепачка помеѓу две жени во Општина Гази Баба.

На 31.05.2023 во 00.00 часот во СВР Скопје, Б.А.(47) од Скопје пријавила дека на 30.05.2023 околу 22.45 часот на подрачјето на Гази Баба, поради претходни недоразбирања, била физички нападната од 45-годишната А.Т. од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.