Македонија
23. October 2021 - 20:11

Жена претепана од поранешното момче во угостителски објект во Скопје

30 годишна скопјанка претепана од поранешното момче во угостителски објект во Скопје. По инцидентот сама го пријавила во полиција.

- На 23.10.2021 во 00.30 часот во СВР Скопје, 30-годишна жена од Скопје пријавила дека во угостителски објект на ул.„Кеј 13 Ноември“ била физички нападната од Н.Н.(39) од Скопје, со кого претходно била во љубовна врска, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.