Македонија
12. March 2021 - 21:00

Земјотрес регистриран вечерва во Македонија

Вечерва во 20 часот и 40 минути е регистриран земјотрес во Македонија со јачина од 3,4 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот, според ЕМСЦ е во близина на село Србиново и е со длабочина од 2 километри.

Тресење е почувствувано речиси низ цела Македонија, но со послаб интензитет.