Свет
11. February 2018 - 9:38

Земјотрес од 5,5 по Рихтер го погоди Перу

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени по Рихтеровата скала погоди синоќа подрачје јужно од градот Пукујо, во јужниот дел од Перу.

Земјотресот бил со епицентар 202 км јужно од Пукујо на длабочина од 10 км.

Засега нема извештаи за жртви или материјална штета.