Македонија
25. October 2020 - 20:27

Запленети над 100 килограми марихуана во Охрид

 Над 100 килограми марихуана се запленети денеска кај градските гробишта во Охрид.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдија информацијата, но повеќе детали најавуваат во текот на утрешниот ден.

Дел од медумите јавија дека дрогата е најдена кај турски државјанин во возило цитроен.