Македонија
9. October 2020 - 18:19

Запленет кокаин, приведен дилер од Албанија

На 09.10.2020 околу 17.15 часот полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со ОВР Струга и Регионален центар Запад на патот Граничен премин Ќафасан- Струга запреле возило „голф“ и го привеле Р.К. (23) од Либразд, Албанија, кај кого е пронајдено околу 50 грама кокаин.

Р.К. е приведен и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава до надлежното обвинителство.