Македонија
19. August 2022 - 12:41

Загина возач откако со возилото излетал од пат

Вчера во 15.50 часот во СВР Тетово е пријавено дека на регионалниот пат Маврови Анови - Дебар, во месноста „Жировничко анче“, патничко возило „сузуки свифт“ со скопски регистарски ознаки, што го управувал Љ.Ј.(67) од Скопје излетало од коловозот.

Возачот во несреќата се здобил со тешки телесни повреди од кои починал на самото место, информираат од МВР.

Смрт констатирал лекар од Здравствен дом Ростуше. Јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар извршиле увид на местото на несреќата.