Македонија
13. February 2018 - 12:33

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

 На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - Дебар