Балкан
15. February 2020 - 19:20

Вучиќ за државниот празник служеше печено месо, меѓу гостите и градоначалникот Богдановиќ

Србија денеска го празнува националниот празник Сретение. За големиот ден претседателот Александар Вучиќ приреди свечен ручек со бројни гости. Се служеа српски специјалитети и печено месо а меѓу гостите беше и градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ.
 
Од Македонија беше пристутен и Иван Стоиљковиќ од Демократската партија на Србите.