Македонија
19. March 2016 - 7:56

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува умерен, долж Повардарието на моменти засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната  од 12 до 17 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

И во недела ќе се задржи слично време со утринска температура од минус четири до четири, а дневната од 10 до 17 степени.