Фудбал
20. March 2023 - 20:03

Врати се Меси

Фудбалерот на Барселона, Серхи Роберто го повика фудбалерот на Пари Сен Жермен, Лионел Меси да се врати во каталонскиот клуб.

Меси (35) играше за Барселона од 2000 до 2021 година, а потоа се пресели во ПСЖ.
 
Шпанските медиуми потсетуваат дека аргентинскиот фудбалер има договор со шампионот на Франција до 30 јуни, а Меси се уште не одлучил каде ќе ја продолжи кариерата.
Многу е веројатно дека ѕвездата на новиот светски првак Аргентина ќе замине од Париз каде се почесто е на мета на навивачите кои сметаат дека поради неговите слаби игра ПСЖ рано отпадна од ЛШ.