Бизарно но вистинито
17. January 2017 - 13:09

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Лицето на човек на кој му експлодирала електронска цигара во уста ќе ве згрози

Ендру Хал на Фејсбук објави ужасни фотографии од своите повреди откако електронската цигара во уста.

Тој завршил на хирургија поради сериозноста на повредите.

Според сознанијата од неговиот профил, Ендру веќе некое време пробувал да ги остави цигари и после една година конечно помислил дека ќе успее. Но тогаш му се случува оваа несреќа. Еве што порача тој:

„Се правев според упатството, но екплодира. Изгубив најмалку 7 заби, добив изгореници од втор степен и разноразни други повреди. Мојата соба претрпе голема штета исто. За среќа сега се опоравувам“, напиша тој на својот Фејсбук и напомена дека би сакал луѓето да ја поделат неговата приказна за другите да научат од неговото искуство, колку е опасно да се користат електронски цигари.