Бизарно но вистинито
16. May 2016 - 10:04

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Лав зграпчил мало девојче - погледнете што му направи

Лав од кинеска золошка нападнал дете кое толку го стегнал со забите да чуварите не успеале ни со удари да ги развојат.

Застрашувачкото видео кое е снимено ги вознемири граѓаните од призорот каде лавот не сака да го пушти својот плен.

Еден чувар го фатил девојчето, додека друг се обидувал насилно лавот да го оттргне од неа, пренесува српски Телеграф.

Ова се случило во 2012 гоина, но повторно се рашири низ друштвените мрежи и предизвика огромно внимание кај посетителите.

Девојчето на крајот успеале да го одвојат од лавот, но на никого не му е познато со какви повреди се здобило.