Фудбал
15. September 2015 - 22:45

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Дефанзивецот на Јунајтед заработи страшна повреда

Левиот бек на Манчестер Јунајтед Лук Шо вечерва доживеа страшна повреда.

Имено, во првиот натпревар од Лигата на шампионите против ПСВ Ајндховен, бекот на Јунајтед во еден момент настрада откако беше во дуел со одбраната на ПСВ.

Во таа прилика на страшен начин ја скрши десната нога.

Според прогнозите Шо ќе ја направи најголемата пауза во кариерата.