Фудбал
17. јуни 2021 - 15:36

Водство на Украина од 2:0

Украина поведе со 1 наспрема 0 во 29тата минута од мечот со Македонија.

Стрелец на голот е Андриј Јармоленко.

Во 33тата минута постигна гол Роман Јаремчук за водство на Украина од 2:0.