Балкан
22. September 2020 - 17:52

Во Србија 61 нов случај на коронавирус, нема починати

Во Србија се регистрирани уште 61 случај на коронавирус. Нема починати.

Во изминатите 24 часа биле тестирани 6.814 лица.

На апарати за дишење се приклучени 23 лица, пренесува „Блиц“.