Свет
12. April 2021 - 15:11

Во пукање пред болница во Париз, еден мртов и еден ранет, извршителот е во бегство

Во пукање пред болницата Анри Данан, на улицата Мишел-Анж во 16-тиот арондисман еден маж и една жена биле застрелани, по што едно од застреланите лица е мртво, јави дописникот на МИА.

За жртвите се грижеше болничкиот персонал, од кои едното почина.

Вооружениот маж е во бегство со моторцикл и засега нема други информации за овој напад.