Македонија
12. September 2016 - 12:44

Во попладневните часови невреме во Скопје

Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Темпетатури .од 11 до 17 и од 24 до 29 степени. Ув зраците ќе достигнат до 5.
 
Во Скопје, слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи Т-ра 16 / 27 степени.
 
Од вторник ќе настапи стабилизирање на времето по што следува период на стабилно и суво време со постепен благ пораст на дневната температура.