Македонија
28. September 2021 - 11:28

Во Кочани приведено лице поради бегство од КПУ Затвор Струмица

Полициски службеници од ОВР Кочани денеска околу 1:30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани го пронашле и привеле Џ. Џ. (20) од Кочани поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Струмица.

– При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана, се вели во соопштението од МВР.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Струмица и по целосно документирање на случајот ќе му биде поднесена соодветн апријава.