Бизарно но вистинито
15. September 2016 - 20:50

Во јавноста се појавија порно снимки, а девојката од срам се самоуби

Тицијана Кантоне (31) од Наполи изврши самоубиство, а како што наведуваат тамошните медиуми, нејзината смрт се поврзува со појавата на снимките од секс кој се објавени на интернет. Покрената е истрага по повод овој трагичен случај.
 
На снимката е забележано како во пролетта 2015 година е прикажано како оваа Италијанка се задоволува со својот сексуален партнер. Таа го сними овој чин со својот нов дечко за да и го испрати видеото на својот поранешен партнер.
 
Локалниот тужител Франческо Грело отвори истрага по повод нејзиното самоубиство кое уследи година дена откако фотографиите и снимката се појавија на Фејсбук, Whats App и другите социјални мрежи.
 
Пријателката на девојката Тереса Петросино изјави дека снимката буквално ја уништила, како што пренесува „Кориера дела Сера“.
 
Таа била изложена на јавно понижување и исмевање на социјалните мрежи, па се сомнева дека тоа бил прекидачот за нејзината конба одлука. Јутјуберите го користеле нејзиното цело име и презиме во пародиите, што се смета за една од причините за трагедијата.
 
Погледнете ги снимките: