Живот
10. October 2015 - 20:59

Видеото што го дигна целиот регион на нозе: Албанско девојче плаче поради поразот од Србија!

Колку на Албанците тешко им падна поразот од фудбалската репрезентација на Србија го покажува и едноминутното видео кое го објави албанскиот протал „Албеу“ , а на кој може да се види малечко девојче кое рони солзи поради поразот.

Не победивме, но добро ги воспитавме децата кои ја сакат националната селекција, констатираа тамошните медиуми.

 

Kjo vogëlushe e ka përjetuar rënd humbjen e Shqipërisë mbrëmë. Pse bre fitojë SERBIAAAAAAAAA!!!!!!!!!

Posted by InfoKosova on петок, 9 октомври 2015

Ново на Сител