Македонија
8. January 2021 - 11:33

Велосипедист удрил пешак и избегал

На 07.01.2021 во 18:30 часот во Кичево, на улица „Маршал Тито“, велосипедист удрил во пешакот Д.И.(64) од Кичево по што го напуштил местото на настанот.

На Д.И. му е укажана лекарска помош во Медицински центар Кичево каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Се работи на расчистување на случајот.