Македонија
24. February 2021 - 12:16

Велосипедист од Скопје тешко се повредил откако удрил во пешак

Вчера во 11.50 часот било пријавено дека во Скопје, на бул.„Партизански одреди“, велосипед управуван од И.Ч.(47) од Скопје удрил во пешак Ј.Р.(31) од Скопје, при што велосипедистот паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Ново на Сител