Фудбал
14. August 2016 - 16:09

Вардар ја пречекува Шкедија во дербито на второто коло на ПМФЛ

 
 
  Второто коло во фудбалскиот шампионат на Македонија го носи големиот дерби дуел меѓу шампионот Вардар и вицепрвакот Шкендија. 
 
Главен судија на овој натпревар ќе биде најдобриот македонски арбитар Ставрев Александар, кому ќе ми помагаат Кировски Марјан и Костадинов Дејан, како и Јакимовски Дејан и Стојчевски Дарко кои ќе ја имаат улогата на дополнителни судии крај гол линиите. 
 
Натпреварот ќе се игра на Националната Арена „Филип Втори Македонски“, а ќе започне од 17 часот и 30 минути.
 
Во истиот термин ќе старуваат и другите четири средби во кои ќе се сретнат: Шкупи – Работнички, Ренова - Македонија Ѓ.П., Пелистер - Брегалница и Силекс – Победа.