Фудбал
27. December 2016 - 16:13

Уште една ѕвезда патува за Кина

Португалскиот дефанзивец Пепе по завршувањето на сезоната ќе стане слободен играч и најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Кина.
 
Пепе, кој летово стана европски првак со Португалија, има понуда од Хебеи, на чија клупа седи поранешниот тренер на Реал и Манчестер Сити, Мануел Пелегрини.
 
Marca, пренесува дека кинескиот клуб на Пепе му понудил годишна плата од 10 милиони евра, што е повеќе од двојно од она што тој го заработува во Реал (4,5 милиони евра годишно).
 
Пепе во Реал пристигна во 2007 година од Порто.