Македонија
25. September 2020 - 17:36

Украден пиштол од автолимарска работилница во Валандово

Во Полициската станица Валандово вчера  во 13:15 часот, М.Д.(53) од Валандово пријавил дека во периодот од 23:50 часот на 22.09. 2020 до 19:00 часот на 23.09.2020 му бил одземен пиштол „Црвена застава“ кал. 9мм, без куршуми, од неговата автолимарска работилница на ул.„Маршал Тито“ во Валандово.

Како што соопшти МВР, увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Валандово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.