Фудбал
1. December 2015 - 10:28

УЕФА: Казни за Локомотива и Бешикташ

Поради недолично однесување на навивачите и палење пиротехника Дисциплинската комисија во УЕФА одлучи да ги казни Локомотива од Москва и Бешикташ со дебели парични казни. 

Рускиот тим е казнет со 30 000 евра а турскиот со 26 000.
Меѓусебниот дуел на овие две екипи се одигра во Истанбул и заврши 1-1.