Македонија
7. April 2021 - 11:20

Удрил велосипедист со автомобил па избегал

Со автомобил удрил во велосипедист па избегал. Повредениот велосипедист е пренесен во болница. 

- На 06.04.2021 околу 16.00 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Николај Островски“ и ул.„Моцартова“ во Скопје, патничко возило удрило во велосипедист Р.З.(36) од Скопје, а потоа возачот со возилото го напуштил местото на незгодата. Велосипедистот бил пренесен во Клиничка болница „Аџибадем Сиситина“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, соопшти МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.