Македонија
10. July 2020 - 16:03

Удрил велосипедист, а потоа избегал

На 09.07.2020 околу 18.40 часот на регионалниот пат Брвеница-Тетово, непознат мотоцикл удрил во велосипед „ортлер“, што го управувал А.А.(64) од Тетово, по што го напуштил местото. Притоа, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.