Македонија
21. јуни 2019 - 10:02

Уапсени три лица на Табановце

Апсење на граничниот премин Табановце. Како што информираат од полицијата, вчера во 13.20 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека патните исправи на А.С.(23), М.Б.(39), В.Б.(30), сите од Турција, биле фалсификувани.

Тие биле приведени СВР Куманово за понатамошна постапка.