Свет
21. October 2017 - 13:23

Уапсен напаѓачот во Михнен

Локалната полиција го уапсила мажот осомничен дека денеска нападна со нож пет лица во центарот на Минхен.

Прво беше јавено дека нападот се случил само на едно место, а подоцна некои германски медиуми јавија дека тој напаѓал на пет различни локации.

Мотивите за нападот засега не се познати. Германската полиција најави дека подоцна ќе одржи прес конференција за случајот.