Балкан
8. May 2016 - 12:03

Турските војници убиле 55 борци на ИД во гранатирање на позициите северно од Алепо

Турските војници убиле 55 борци на групата Исламска држава во гранатирањето на териториите северно од сирискиот град Алепо, пренесоа британските медиуми.

Гранатирањето било извршено вчера.

Во нападите биле погодени три ракетни станици и три превозни средства на терористите.