Живот
3. November 2017 - 10:49

Три хороскопски знаци кои ги очекува нешто ново на љубовен план во ноември - дали сте меѓу нив?

Дали вам ќе ви се случи нова љубов? Погледнете кои три знака ги очекуваат авантури на љубовен план:

Рак

Во текот на ноември оваа година Раковите ќе можат конечно да уживаат. Овој месец вашето сонце ќе сјае во полна светлина. Ова е поволен период за љубовни состаноци, за почеток на нови љубовни приказни, можеби и за тајни врски.

Девица

Зборување и патување... уживање и забава! Во текот на овој ноември вие ќе уживате во излегувања, дружење и друштвени личности. Оваа позитивна комбинација може да ви донесе љубов и чувство на блискост.

Јарец

Овој ноември вам ви ветува многу. Ќе се соочите со нови љубовни прилики, а можете да запознаете и некоја личност со која делите исти интереси, цели, хобија и слично. Овој месец важна е комуникацијата, соработката и контактот со странците.