Џет-Сет
21. February 2020 - 8:08

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит“ и со критики за Бред Пит

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните остварувања како што е „Однесени од виорот“.

Трамп го имитираше водител на церемонијата на наградите Оскар и праша – што по ѓаволотите е сето ова?!

– Имаме доволно проблеми со Јужна Кореја, со трговијата. И на крајот на краиштата, тие им даваат награда за најдобар филм, коментираше тој.

Американскиот претседател исто така зборуваше негативно за Бред Пит, кој беше почестен со Оскар за најдобра споредна улога.

При добивањето на својата награда, Бред Пит рече дека има повеќе време да се произнесе – 45 секунди, отколку што имаше поранешниот советник за национална безбедност на Трамп, Џон Болтон, за време на процесот за импичмент во Сенатот.