Балкан
12. October 2016 - 22:45

ТРАГЕДИЈА: Млад велосипедист загина во сообраќајна несреќа - полицијата трага по возачот

Засега непознат маж, кој возел велосипед, го изгуби животот кога на него налетал камион.

Во сообраќајната незгода, која се случила вечерва на влез на Нови Сад од правецот на Футог почина велосипедист.

Несреќата се случила околу 20 часот на улица Футошки пат, во близина на бензиската пумпа.

Според првичните информации, непознат возач управувајќи со камион го удрил велосипедистот, кој им подлегнал на повредите.

Екипата на брзата помош, за жал можела само да констатира смрт на младиот велосипедист.

Според неофицијалните информации од лице место, возачот на камионот избегал по несреќата и полицијата сеуште трага по него.