Свет
24. November 2017 - 22:01

Тигар убиен во Париз по бегство од циркус

Тигар беше застрелан вечерва во западниот дел на Париз откако избега од циркус, соопшти француската полиција.

Тигарот бил застрелан од персоналот на циркусот, информираше полицијата. Оттаму велат дека трамвајска линија била затворена додека животното било на слобода.