Македонија
12. јуни 2021 - 11:29

Тешко повредена 52 годишна жена во сообраќајна несреќа во Скопје

На 11.06.2021 во 16.30 чaсот било пријавено дека во Скопје на ул.„Јужен булевар“ се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „хонда“, управуван од М.Н.(52) од Велес и патничко возило „сеат леон“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.К. од с.Инџиково, скопско.

Во незгодата сопатничката од мотоциклот Ј.Н.(52) од Скопје се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.