Македонија
14. November 2020 - 11:44

Тешко повреден 47 годишен маж откако излетал со своето возило од коловозот

На 13.11.2020 во 18.40 часот на локален пат с.Тремник- с.Дуброво патничко моторно возило „бмв“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(47) од с.Тремник, излетало од коловозот. Б.Н е пренесен во комплекс клиники „Мајка
Тереза“ каде му се констатирани тешки телсени повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

Ново на Сител