Македонија
5. September 2020 - 10:15

Тешко повреден 41 годишен маж откако излетал од коловозот

На 04.09.2020 во 20.30 часот на магистрален пат Радовиш-Штип во близина на раскрсница за с.Бучим патничко моторно возило „сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М(41) од с.Огњанци-Петровец, излетало надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото и бил пренесен во Клинички центар Штип. Известене јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

Ново на Сител