Македонија
8. April 2016 - 13:25

Тешка сообраќајна несреќа се случи кај кружниот тек кај Католичка

Тешка сообраќајна несреќа се случи кај кружниот тек кај Католичката црква во центарот на Скопје.
 
До несреќата дошло откако товарно возило марка „Ивеко удрило во возило на АРМ, при што од силниот удар дошло до превртување на истото.
 
На лице место пристигнала Брзата помош и за сега нем информации за настрадани.