Македонија
16. February 2020 - 18:19

Тепачка во казино во Берово

Две лица се степале синоќа во 01:00 часот во казино во Берово. Како што велат од МВР, пријавено било дека во казино во Берово бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу М.У.(40) и А.Т(31), двајцата од Берово.

Изготвени се записници за констатиран прекршок по член 11 став 1 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.