Живот
14. December 2018 - 14:32

Тажна вест: Почина легендарниот српски актер

Вчера во Белград почина легендарниот српски актер Божидар Боле Стошиќ.

По долга и тешка болест актерот почина на 82. години, а половина кариера беше познатиот Боле од детска емисија.

Овој актер засекогаш ќе биде запаметен по легендарните улоги во сериите „Театар в куќи”, „Жежок ветер”, „Крајот на династијата Обреновиќ”, „Среќни луѓе”, „Семејни богатство”, Агенцијата за СИС “, „Љубов, навика, паника…“!