Балкан
11. April 2016 - 10:19

Тага: Почина петгодишното дете што беше тешко повредено во сообраќајка

Петгодишниот Семир Кантиќ од Тешањ во БиХ кој пет дена беше во кома по сообраќајната несреќа во која се здоби со тешки повреди опасни по живот, почина во болницата во Зеница.

Несреќата се случи на регионалниот пат Р474 (Прњавор - Нови Сехер) кај Јелах во која настрадаа неговата мајка и сестра, јавува босански Аваз.

Детето се здоби со тешка повреда на мозокот, а кога е префрлен во зеничката болница испратен е на операција, а по хируршкиот зафат хоспитализиран е на интензивна нега заради натамошно лекување.

Беше приклучен на апарати, во кома и во критична состојба, а вчера во попладневните часови почина во болничката постела.