Свет
8. September 2019 - 10:10

Судир меѓу приврзаниците и противниците на Брегзит во Лондон

Лондонската полиција синоќа мораше да реагира во нередите кои избија откако приврзаниците на Брегзит ги нападнаа противниците на напуштањето на ЕУ.
Полицијата соопшти дека 13 лица се уапсени поради насилно однесување.

Поддржувачите на Брегзит навредувале, а потоа и ја нападнаа полицијата во обид да спречат собир на  противници на излегувањето на Велика Британија од ЕУ, пренесува Гардијан.